Máme 3D tiskárnu Trilab Deltiq a tiskneme už poměrně dlouho. Vždycky jsem byl příznivce filamentů od Fillamentum (navíc ho i prodáváme), ale po nějaký době jsem si říkal, že by bylo dobrý zkusit filament i od někoho jinýho. Do oka mě padl filament od Plasty Mladeč. Supr sortiment, česká firma, ale.. Po prvním emailu ve mě zatrnulo jak jednají se zákazníkem arogantně. Prý jsme málo zkušení a vlastně tisku nerozumíme, takže proč by jsme to jako chtěli kupovat, vlastně ano jen nás to částečně živí, ale samozřejmě, prodejce má vždycky pravdu žejo. No to by nebylo to nejhorší. Po výměně několika emailů jsem se na nákup přímo od PM vysral a objednal přes jiný eshop. A to jsem nevěděl, jak jsem naletěl..

Materiál od PM dorazil a už jsem se těšil jak jej vyzkouším. Nasadili jsme v pátek bystu Ronalda koupenou na Cults a v pondělí se těšil jak bude vytištěná krásná bysta. HOVNO. Tiskárna v pátek v noci přestala tisknout. Napřed jsem začal spekulovat, že je něco s tiskárnou. Prostě nepodávala filament a čus. Jenže po opětovným tisku se tisk opět nepovedl. To už bylo divný a začali jsme problém řešit s výrobcem tiskárny.

Při použití filamentu PM docházelo k vynechávání vrstev.

Dopadlo to tak, že nám bylo řečeno že filamenty PM mají problém a v tiskárných dělají problémy, což se mě moc nezdálo jako důvěryhodná informace a naposled jsem nasadil filament PM a opět problém. To už mě fakt nasralo a na stejný tisk jsem nasadil Fillementum a paráda. Tisk byl bez problémů. Po přečtení několika diskuzí jsem došel k názoru, že filament PM fakt nebrat.

Filament PM zřejmě vyrábí z recyklátu, který ucpává trysku nebo podavač materiálu v 3D tiskárně.

Takže vážený PM, je obecně známo, že od Vás utekl Průša, čemuž se už nedivím, ale zkuste jednat se zákazníkem míň arogantně. Když je průser dá se to pochopit, víme jak to je ve výrobě, ale neprodat materiál s argumentem, že nerozumíme 3d tisku je fakt retardované. Místo toho raději vyrábějte kvalitní filament, kterej nebude zasekávat 3d tiskárny.

Takže si to strčte doprdele a tiskaři kupujte filament od Fillamentum.